- Joined
- Aug 27, 2024
- Messages
- 8,123
- Time Online
- 4d 3h
- Reputation
- 14,063
Where I live there's an Amish community an hour away and the food is SO much better and cheaper
The eggs are $1.50 for a dozen and in store they're $7-$9 a dozen they're also healthier and you can even see it in the yolk
I can get grass fed beef for $5.99 a lb when at the store its $8.99 a lb
And you can get a huge bag of snacks for $10 they aren't that healthy is basically close to expiration date protein bars, granola bars and dunkaroos but it's extremely cheap and my brother basically lives off of it
There's also raw milk idk how much cuz I've never bought it but it's there
The eggs are $1.50 for a dozen and in store they're $7-$9 a dozen they're also healthier and you can even see it in the yolk
I can get grass fed beef for $5.99 a lb when at the store its $8.99 a lb
And you can get a huge bag of snacks for $10 they aren't that healthy is basically close to expiration date protein bars, granola bars and dunkaroos but it's extremely cheap and my brother basically lives off of it
There's also raw milk idk how much cuz I've never bought it but it's there